POZNEJTE KRÁSU JIHU ČECH

Blatná

Blatná je město a obec s rozšířenou působností v severozápadní části Jihočeského kraje v okrese Strakonice. Najdete zde Vodní zámek s krásnou rozlehlou oborou s volně pohybující se daňky, které je možno krmit. Soukromý lihovar, pivovar a muzeum.

Více...

image3.jpg

Sudoměř 

Doporučujeme dojet vlakem do Sudoměře. V Sudoměři budeme následovat ukazatele (modrá turistická značka), které nás dovedou po hrázi Prostředního rybníka až k památníku Jana Žižky. 

Více...

zizka.jpg

Písek

Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. Najdete zde nejstarší kameny most, muzeum a další památky.

Více...

2368ec2836bdde4374e08819099e6df4.jpg

Protivín

Protivín je malé město v jižních Čechách v okrese Písek. Žije zde necelých 5 tisíc obyvatel. Naše zoologická zahrada se specializuje na chov krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů, kterých u nás můžete vidět 22 druhů.

Více...

image7.jpg

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město ležící v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji, po obou březích řeky Vltavy zhruba 9 km severně od Českých Budějovic. Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenbergu a mnohdy bývá označován jako nejhezčí … Lovecký zámek, Alšova Jihočeská galerie, Lodní přístav s trasou na Zvíkov a Podolský most. Zde můžete navštívit nádherné ZOO s vyhlídkou na zámek.

Více...

image6.jpg

Hoštice u Volyně

Pláničkův ranč (sluce seno jahody) Obec Hoštice se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský, zhruba 3,5 km severovýchodně od Volyně a 7,5 km jižně od Strakonic.

Více...

slunce_seno_blesk_cz.jpg

Helfenburk

Zřícenina gotického hradu, který byl založen ve 14. století rodem Rožmberků, se nachází na zalesněném vrchu Malošín nedaleko Bavorova.

Hrad měl tři brány, které byly téměř přesně seřazeny postupně za sebou. Hradní palác s dvoupalácovou dispozicí měl vlastní hradby - parkán. Součásti hradu je 18 metrů vysoká Velká věž kruhového tvaru. Na spojení třech hradeb byla postavena menší 15 metrů vysoká věž.

Více...

helfenburk.jpg

Volyně

Volyně je české město ležící v severozápadní části Jihočeského kraje, v okrese Strakonice, na řece Volyňce zhruba 10 km jižně od Strakonic a 15 km severovýchodně od Vimperka. Jeho historické jádro je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Městečko v podhůří Šumavy.

Více...

volyne.jpg

Vimperk

Vimperk je historické město v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, 25 km jihozápadně od Strakonic, na úpatí Boubína na Šumavě. Žije zde 7383 obyvatel. Město patrně vzniklo na Zlaté stezce, po které se do Čech dopravovala sůl. Je zde zámek, gotický kostel, svérázné svažité náměstí s městskou věží a zachovalé části městských hradeb.

Více...

Vimperk.jpg

Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice o jediném kole v obci Hoslovice je považován za nejstarší zachovalý vodní mlýn na území České republiky. Mlýn, který je chráněn jako národní kulturní památka.

Více...

Hoslovice.jpg

Horažďovice

Horažďovice jsou město v okrese Klatovy v západních Čechách. Leží mezi Strakonicemi a Klatovy v nadmořské výšce 427 m na levém břehu řeky Otavy a žije zde 5344 obyvatel. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. zřícenina hradu Prácheň, zámek, plavecký stadion.

Více...

horazdovice.jpg

Rabí

26km od Strakonic. Zříceninu hradu naleznete na vápencovém kopci nad řekou Otavou. Jedná se o největší hradní zříceninu v Čechách, která měla jeden z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.

Více...

rabi.jpg

Kašperské Hory

Kašperské Hory, historické jádro města je městskou památkovou zónou. Část Kašperských Hor zasahuje do CHKO Šumava, jižně až jihovýchodně od města se nachází přírodní rezervace Nebe a Amálino údolí. Zde můžete navštívit hrad Kašperk. Gotický hrad tyčí se na skalnatém ostrohu na horním toku řeky Otavy ve Svatoborské vrchovině, 3 km severně od Kašperských Hor. Svojí polohou 886 m n. m. je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradu je tak krásný výhled na Šumavu.

Více...

kasperskehory.jpg

Sušice

Sušice je město v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, 25 km jihovýchodně od Klatov, na řece Otavě. Kamenná rozhledna se na stejnojmenném vrchu tyčí do výšky 32 metrů.

Více...

susice.jpg

Strakonice

Strakonice jsou město v Jihočeském kraji na soutoku Otavy a Volyňky, 52 km severozápadně od Českých Budějovic, v nadmořské výšce mezi 390 až 430 m. Na místě dnešního města původně stály čtyři vsi, které se spojily v poddanské město Strakonice. Můžete zde navštívit státní hrad s věží Rumpál, muzeum středního pootaví a zoo v hradním příkopu. Z hradu vede lávka přes zlatonosnou řeku Otavu, která spojuje druhý břeh s Podskalím. Podskalí se nachází pod měšťanským pivovarem, který můžete také navštívit. Podél břehu Otavy-Podskalí, se občerstvíte a můžete zde využít dětských atrakcí a prolézaček. V letních měsících jsou k dispozici k zapůjčení šlapadla. Vede zde i krásná cyklostezka, která vás dovede až do Horažďovic. V těsné blízkosti Hotel resortu Lovecká Bašta, je přírodní rezervace kuřidlo s vyhlídkou na Šumavu. Navštívit můžete také plavecký stadion.

Více...

Strakoncie.jpg
Strakonice23.jpg