top of page

Objevte krásu Jižních Čech

Strakonice

V těsné blízkosti resortu Lovecká Bašta, je přírodní rezervace kuřidlo s vyhlídkou na Šumavu. Můžete zde navštívit státní hrad s věží Rumpál, muzeum středního pootaví a zoo v hradním příkopu. Z hradu vede lávka přes řeku Otavu, která spojuje druhý břeh s Podskalím. Vede zde i krásná cyklostezka, která vás dovede až do Horažďovic.

Strakonice23.jpg

Blatná

Blatná je město a obec s rozšířenou působností v severozápadní části Jihočeského kraje v okrese Strakonice. Najdete zde Vodní zámek s krásnou rozlehlou oborou s volně pohybující se daňky, které je možno krmit. Soukromý lihovar, pivovar a muzeum.

Blatna.jpg

Písek

Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. Najdete zde nejstarší kameny most, muzeum a další památky

písek.jpg

Hluboká nad Vltavou

Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie a nenapravitelné romantiky. Zámek je mnohdy označován jako nejhezčí Lovecký zámek, nachází se zde Alšova Jihočeská galerie, Lodní přístav s trasou na Zvíkov a Podolský most. Můžete navštívit nádherné ZOO s vyhlídkou na zámekou zónou. Najdete zde nejstarší kameny most, muzeum a další památky

hluboka (1).jpg

Vimperk

Vimperk je historické město v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, 25 km jihozápadně od Strakonic. Je zde zámek, gotický kostel, svérázné svažité náměstí s městskou věží a zachovalé části městských hradeb.

Vimperk.jpg

Helfenburk

Zřícenina gotického hradu, který byl založen ve 14. století rodem Rožmberků, nachází na zalesněném vrchu Malošín nedaleko Bavorova. Součásti hradu je 18 metrů vysoká věž kruhového tvaru. Na spojení třech hradeb byla postavena menší 15 metrů vysoká věž.

helfenburk.jpg

Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice o jediném kole v obci Hoslovice je považován za nejstarší zachovalý vodní mlýn na území České republiky. Mlýn, který je chráněn jako národní kulturní památka

Hoslovice.jpg

Rabí

Zříceninu hradu naleznete 26km od Strakonic, na vápencovém kopci nad řekou Otavou. Jedná se o největší hradní zříceninu v Čechách, která měla jeden z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.

rabi.jpg
bottom of page